5 Ocak 2018 Cuma

bana alerjim var


Annemin bir inancı var yeni yıla nasıl girersen tüm yılı öyle geçirirsin. Yani amuda kalktıysan sıçtın tüm yıl öyle dolanmak yorucu olacak senin için. Ben yeni yıla battaniyemin altında salaya sümük tek başıma girdim. Jokerle her şey boka sarınca iptal planlarla evde kendimi yalnız buldum. Bir haftadır bir kere aramadı. Gerçi kavga ettiğimiz gün “Gerçekten mi?” diye mesaj attı ama o sayılmaz. İt herif daha beterini hak etti. Bu beni arabadan indirip, beni ağlamama rağmen o taksiye bindirdi, tek bir teselli kelimesi söylemedi ya rezil olmuş çok mu? Taksici amcaya kızı istediği yere götür deyip para verdi, bir de kartını verip bırakınca ara dedi. Taksiciyle bile benden kibar konuştu. Bana “Bir hafta düşün düzgün karar verebildiğin zaman ararım” dedi. Düzgün karar verdiğimde götleşe alt yazı geçiyorlar herhalde. Benim ayarlarım bozuldu sen en iyisi iade et bir iki üst modelini alırsın. Apple bile kazıklamış milleti bir kazıkta sen benden yana yemişsin işte ne olacak. Al o paranı falan dedim ama döndü kıçını gitti. Lan o nasıl bir muamele ben senin orospun muyum da para verip gönderiyorsun beni? Ben tabi içimden kanguru çekiyorlar gibi ağlayıp küfürler yağdırınca taksici amca böbreğimi falan çaldı sandı. “Arama alma ver geri parasını ben veririm onun parasından hayır gelmez” falan diyorum bir yandan da işkencede tırnağım çekiliyor gibi ağlıyorum. Taksici amca “Kibar çocuk bak merakta ediyor seni” deyince “ Amca bunun kibarlığına aldanma yalan hep. Bana neler etti bilmiyorsun” ile başladım. Gerisinde neden ne için öyle şeyler dedim bilmiyorum ama en son amca “vay pezevenk, bunun parası sokağa atsan bulana bile pislik bulaştırır!” diyordu. Benim söylediğim şeyler hayal gücümün ve ona olan öfkemin sonucu ya da beni şeker krizine girmiş suç ehliyeti olmayan zavallı bir kız sayabilirsiniz. Şey dedim… “Amca bu beni kandırdı, seviyorum falan dedi inandım” diye Türk filmine bağlayınca adam hamileyim evlenmiyor sandı. Bende bir doz yükseltip “Öyle olsa yine iyi meğer bu it kadın pazarlıyormuş” diye höyküre höyküre ağladım. Polis falan dedi bir panikledim ama bunlara bulaşılmaz mafya bunlar keser doğrar diye lafı çevirdim. Adam cesur çıkar giderse polise inkar ederim ya da şizofreni raporu almaya bakarım diye düşündüm. Sonra yol boyu bir amca bir ben beddua ede ede evime gittik. Herhalde amca bizimkini aramış olsa gerek birkaç saat sonra mesaj attı o günden sonrada ne aradı ne sordu.  Şurda bir güncük kaldı arar mı bilmiyorum. Of ben o kadar atıp tutup ne kadar kafayı yemiş olduğumu gösterdikten sonra arayacağını sanmıyorum ama arasın istiyorum. Özledim. Pişmanım. Öfkeliyim. 

26 yorum:

 1. Sen ara.
  Ne çok alttan al ne çok atar yap.
  Özlediğini söyleyebiliyorsan beklemeden ara.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geç oldu ama hem anladım hem söyledim özlediğimi

   Sil
 2. Bazen işleri ele almak gerekiyor, ara gitsin. Olduramazsan da denedim dersin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bekleyip sakinleşmeyi tercih ettim. Aslında inat ettim de çaktırma :D

   Sil
 3. Aksiyon mu, aksiyon.
  Entrika mı, entrika.
  Gurur mu, gurur.
  Gel gelelim bu öfke hep zararlı çıkarıyor bizi. Bence de ara. Yani en azından bir mesaj at ama öyle suçluymuş falan gibi değil. İş Joker'e kalırsa ohoo..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İş Joker`e kaldı. Biraz daha aramasa hashtag açıp JokerLadyiara kampanyası başlatacaktım

   Sil
 4. Düzgün karar verme süreci bitince ara dediyse bir hafta da sen ekle sonra ara.
  Duygular iç içe girmiş sarpa sarar ararsan beklemek yararına olur diye görünüyor arama bence daha.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorumu zamanında okumalıydım ama bilmeden nasihati dinlemişim. Uzaklaşınca başka görünüyor her şey.

   Sil
 5. İlk sen arayınca bir şey kaybetmezsin lady bu dediğimden emin olabilirsin
  Ondan ara gitsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lady çok uzun zamandır yoksun artık ayrılmaya başladığını düşüneceğim :/
   İyi misin?

   Sil
  2. Geldim. Kendimi gazlamaktan alı koymak için uzak durdum :D Özledm senii

   Sil
 6. Şimdi bak Lady
  Ofisimdeyim
  Odamda biri yönetici iki kişi var
  Ciddi filan olmam lazım
  Bir merak ne yazdığını okuyayım dedim
  Kahkahalar atmaya başlayınca fark ettim ki yine kendimi kaptırmışım senin tatlı cadılıklarına

  İyi ki varsın..Pazar iş stresi çekilmezdi başka türlü

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pazar günü seni o ofise tıkıştıran sistemi kargalar gagalasın. Gül sana koca kahkahalar yakışıyor :D

   Sil
 7. Erkekler neden empati kurabilen canlılar değiller ki? :(( Özlediysen ara gitsin ya da mesaj at...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aramadım ama bana 20 güne mal oldu. Gerçi iyi de oldu kendimi dinledim bolca.

   Sil
 8. Affet ama çok güldüm :D Taksiciye öyle şeyler anlatmak aklına nerden geldi yahu, taksici polise falan gitmemiştir umarım bu düşünceden sonra :) vee umarım artık konuşmuşsunuzdur, çözmüşsünüzdür. Ertelemeden mantığı toplayıp soğukkanlı bir şekilde konuşmak lazım bazen gibi geliyor bana. Umarım iyi haberlerle dönersiin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok aramış bizimkini ağzına ne geldiyse söylemiş. Adam aklına geldikçe küfretmek için arayınca engellemiş :D stres çarkı olmuş resmen :DD Düzeltttik hallediyoruz gibi :D

   Sil
 9. Umarım ayrılmışsındır.
  Bırak, yaşamak sana unutturur bu sıkışmışlığını.
  Sevmekle alışkanlık arasında pek bir fark yoktur. İşin daha ilginç yanı alışkanlık daha çok ister. Bu nedenle sevmeyi hep asil bulurum.
  Ve tabi söylediklerimin hiçbir anlamı yoktu.
  Tuhaf.
  Taksiciye selam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayrılmadım.
   Bir sürü sorunum var ama bu sadece onla değil benim kendimle ilgili bu yüzden sanırım tüm o agresif saldırılarım. Sonra ne olur bilmem ama şimdi devam :D

   Sil
 10. nooolduuuuu nabıyon yaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendimi ilişkiyi geriye ne kaldıysa onları toplamaya çalışıyordum :D

   Sil
 11. Lady sen napıyosun kız neden taksicinin tekine öyle şeyler söylüyorsun hahaha

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aklım düzgün çalışmıyor ki benim

   Sil
 12. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil